AKTUALITY

Dňa 10.a 11.7. 2021 sme sa po dlhšej odmlke kvôli "plandémii COVID 19" po roku a pol zúčastnili medzinárodnej výstavy v Nitre, kde Franco obidva dni získal titul V, CAC, CACIB, BOS. Bol to veľmi príjemne strávený víkend v spoločnosti krásnych psov a psíčkarov.

Na Svätého Mikuláša 6. 12. 2020 sme boli s Francom pozvaní na poľovačku na východné Slovensko. Počasie nám prialo a bola to krásna nedeľa v spoločnosti príjemných ľudí. Franco si to užíval a pracoval v plnom nasadení za čo si vyslúžil aj pochvalu od skúsených poľovníkov. Už teraz sa tešíme na ďalšiu poľovačku lebo to je to čo Franca skutočne baví....

Sobota 11. 7. 2020 PODZIMNÉ SKÚŠKY STAVAČOV 1.cena 283 bodov /300, nos 4 . Nedeľa 12. 7. 2020 SKÚŠKY Z VODNEJ PRÁCE 1. cena 85 bodov /100. Franík tak somnou ako vodičom na skúškach obhájil svoje výborne výsledky z minulého roka. Bol to nádherný víkend v spoločnosti veľmi príjemných ľudí.

V polovičke januára 2019 sme sa zúčastnili s Francom našej prvej poľovačky. Aj napriek tomu, že sme z Liptova a cesta bola dlhá 240 kilometrov, veľmi som sa potešila, že sme boli pozvaní. Poľovačky sa zúčastnilo 42 strelcov zo Slovenska. Vypustených bolo z bažantnice 526, výrad 362. Franík neuveriteľne krásne pracoval s plným nasadením.

V sobotu sa náš Franco zúčastnil skúšok z vodnej práce, ktoré absolvoval v I. cene s počtom bodov 96. Skúšky sa konali v Českej republike - Tavíkovice.

V sobotu sme sa zúčastnili farbiarskych skúšok. Franco si pripísal ďalšie krásne hodnotenie v I. cene s počtom bodov 107. Bol to veľmi príjemne strávený deň.

Vo svojom dva a pol roku Franco absolvoval jesenné skúšky stavačov, ktoré poriadal Slovenský klub weimarských stavačov. Prihlásených bolo 21 psov z toho 4 nedokončili a 1 nenastúpil. Franco skúšky ukončil v I. cene s počtom bodov 224.

Ďalšie úspešne zvládnuté skúšky stavačov Franco absolvoval v Čechách - OMS Břeclav, Bulhary. Franca viedol pán Zdenek Veleba, ktorý nám pomáhal s loveckým výcvikom. Franco skončil v I. cene s počtom bodov 287/300 celkovo na štvrtom mieste. Skúšok sa zúčastnilo 18 psov.

Počas víkendu sme sa zúčastnili loveckého výcviku stavačov v Škrdloviciach v Čechách pod vedením Dagmar Veličkovej a Arnošta Řehořa. Bol to ďalší veľmi príjemný víkend.

Počas vianočných sviatkov sme mali vzácnu návštevu. Prišla nás pozrieť "mamina" nášho Franca, chovateľka Iveta Nováková. Bolo to veľmi príjemné stretnutie.