AKTUALITY

Počas víkendu v nedeľu sme sa po dlhšej odmlke zúčastnili s Franíkom klubovej výstavy stavačov v Radošinej, okres Topolčany. Francovi sa ako vždy darilo, dostal hodnotenie V1/CAC a domov sme si priniesli aj veľmi krásne hodnotenie od pani rozhodčíčky. Bol to veľmi príjemný deň v peknom prostredí prírody.

Druhý májový víkend sme sa so Soffinkou zúčastnili MV v Nitre. Výstava sa konala v krásnom prostredí v Agrokmplexe vo vonkajších priestoroch. Počasie nám prialo. Soffinka počas obidvoch dní získala hodnotenie V1, CAJC, JBOB - BEST JUNIOR OF BRED najkrajší mladý pes. Počas tohto víkendu dokončila SLOVENSKÉHO ŠAMPIÓNA KRÁSY MLADÝCH vo svojich 12...

Počas víkendu 1,2 a 3. 4. 2022 som sa tento raz s našou Soffinkou vybrala na jej úplne prvú výstavu. Viac menej som výstavu zamerala na socializáciu, prostredie a kontakty so psíkmi. V piatok bola Soffinka trochu bojazlivá, ale aj napriek tomu sa jej darilo výborne. Získala nádherné hodnotenie V1, CAJC, BOB, BIG, Víťaz FCI 7 . V...

V sobotu 8.1.2022 sme boli s Franíkom pozvaní na našu tohtoročnú prvú poľovačku . Počasie nám prialo, bolo príjemne mrazivo a na naše Liptácke pomery nie zima . Poľovačky sa zúčastnilo 12 psov, vypustených bolo 250 bažantov, výrad 214. Bol to veľmi krásny deň v spoločnosti príjemných ľudí a šikovných psov.

Dňa 20.11.2021 v sobotu sme sa zúčastnili poľovačky na drobnú zver neďaleko Nitry. Vypustených bolo 400 bažantov, výrad 317. Franco nádherne pracoval s obrovskou chuťou a nasadením. Počasie nám prialo a tak sme strávili veľmi príjemný deň v spoločnosti psíkov a veľmi príjemných ľudí poľovníkov.

Dňa 10.a 11.7. 2021 sme sa po dlhšej odmlke kvôli "plandémii COVID 19" po roku a pol zúčastnili medzinárodnej výstavy v Nitre, kde Franco obidva dni získal titul V, CAC, CACIB, BOS. Bol to veľmi príjemne strávený víkend v spoločnosti krásnych psov a psíčkarov.

Na Svätého Mikuláša 6. 12. 2020 sme boli s Francom pozvaní na poľovačku na východné Slovensko. Počasie nám prialo a bola to krásna nedeľa v spoločnosti príjemných ľudí. Franco si to užíval a pracoval v plnom nasadení za čo si vyslúžil aj pochvalu od skúsených poľovníkov. Už teraz sa tešíme na ďalšiu poľovačku lebo to je to čo Franca skutočne baví. ...

Sobota 11. 7. 2020 PODZIMNÉ SKÚŠKY STAVAČOV 1.cena 283 bodov /300, nos 4 . Nedeľa 12. 7. 2020 SKÚŠKY Z VODNEJ PRÁCE 1. cena 85 bodov /100. Franík tak somnou ako vodičom na skúškach obhájil svoje výborne výsledky z minulého roka. Bol to nádherný víkend v spoločnosti veľmi príjemných ľudí.

V polovičke januára 2019 sme sa zúčastnili s Francom našej prvej poľovačky. Aj napriek tomu, že sme z Liptova a cesta bola dlhá 240 kilometrov, veľmi som sa potešila, že sme boli pozvaní. Poľovačky sa zúčastnilo 42 strelcov zo Slovenska. Vypustených bolo z bažantnice 526, výrad 362. Franík neuveriteľne krásne pracoval s plným nasadením.

V sobotu sa náš Franco zúčastnil skúšok z vodnej práce, ktoré absolvoval v I. cene s počtom bodov 96. Skúšky sa konali v Českej republike - Tavíkovice.