AKTUALITY

Spoločne so Soffinkou a Franíkom sme sa vybrali na krásny víkendový pobyt do Nitry, aby sa Soffinka trochu prebehla po výstavnom móle. Obidva dna dni sa jej veľmi dobre darilo. V sobotu dostala krásne hodnotenie V1,CAC, res. CACIB a v nedeľu V2, res. CAC. Bol to ďalší príjemný víkend, za ktorý ďakujeme našim úžasným psíkom.

So Soffinkou sme si po pol ročnej výstavnej pauze urobili výlet do Bratislavy, kde sme sa zúčastnili MV. Soffinka si vybehala v sobotu aj v nedeľu hodnotenie výborný 3. Táto výstava bola pre mňa veľmi výnimočná, pretože sme sa na nej stretli s Francovým potomkom, fenkou Aichou, ktorá je nádherná a ako 4 mesačná sa stala Slovenským šampiónom...

V tejto jesennej sezóne sme sa zúčastnili našej tretej poľovačky na bažanty v Nitrianskom kraji. Franík si to ako vždy užíval s plným nasadením. Vypustených bolo 330 bažantov, vyrad 230 bažantov.

V piatok 4.novembra 2022 sme boli s Franíkom pozvaní na našu druhú tohtoročnú jesennú poľovačku. Počasie nám moc neprialo, fúkal silný vietor a mrholilo, ale aj napriek tomu si to Franco ako vždy veľmi užíval a krásne pracoval. Poľovačky sa zúčastnilo 15 strelcov a 10 psovodov. Vypustených bolo 400 bažantov, výrad 317 bažantov.

V sobotu 22.10. 2022 sme boli pozvaní na prvú jesennú poľovačku. Poľovačky sa zúčastnilo 14 strelcov a 12 psovodov. Vypustených bolo 426 bažantov, výrad bol 320. Franík si celú poľovačku veľmi užíval a nádherne v plnom nasadení pracoval. Soffinka bola na svojej prvej poľovačke zatiaľ iba ako divák. Bol to veľmi príjemne strávený deň.

Október bol pre Soffinku veľmi úspešný. Po necelom 2,5 mesačnom tréningu sme sa zúčastnili JSS pri OPK Trebišov. Skúšok sa zúčastnilo 14 psov, 4 psíky skúšky nedokončili, 8 psov skončilo v III. cene, 1 pes v II. cene. Soffinka 15 mesačná ako jediná skúšky ukončila v I. cene a stala sa víťaz skúšok.

S našou krásnou Soffinkou 14 mesiacov sme sa prvý krát zúčastnili loveckého výcviku v výcvikovom stredisku Lukov v Čechách. Začali sme trénovať už doma na Liptove, ale práca pod vedením skúseného vycvikára a práca v skupine je neoceniteľná. Soffinka sa počas dvoch týždňoch naučila aportovať obľúbila si vodu našla veľa kamarátov.

Počas víkendu v nedeľu sme sa po dlhšej odmlke zúčastnili s Franíkom klubovej výstavy stavačov v Radošinej, okres Topolčany. Francovi sa ako vždy darilo, dostal hodnotenie V1/CAC a domov sme si priniesli aj veľmi krásne hodnotenie od pani rozhodčíčky. Bol to veľmi príjemný deň v peknom prostredí prírody.

Druhý májový víkend sme sa so Soffinkou zúčastnili MV v Nitre. Výstava sa konala v krásnom prostredí v Agrokmplexe vo vonkajších priestoroch. Počasie nám prialo. Soffinka počas obidvoch dní získala hodnotenie V1, CAJC, JBOB - BEST JUNIOR OF BRED najkrajší mladý pes. Počas tohto víkendu dokončila SLOVENSKÉHO ŠAMPIÓNA KRÁSY MLADÝCH vo svojich 12...

Počas víkendu 1,2 a 3. 4. 2022 som sa tento raz s našou Soffinkou vybrala na jej úplne prvú výstavu. Viac menej som výstavu zamerala na socializáciu, prostredie a kontakty so psíkmi. V piatok bola Soffinka trochu bojazlivá, ale aj napriek tomu sa jej darilo výborne. Získala nádherné hodnotenie V1, CAJC, BOB, BIG, Víťaz FCI 7 . V...