AKTUALITY

V sobotu 20.5. 2023 sme sa so Soffinkou zúčastnili klubovej výstavy všetkých stavačov v Radošinej. Výstava sa konala v peknom prostredí v okrese Topolčany. Počasie nám prialo . Stretli sme sa tam výborná partia ľudí Ďakujem pani rozhodčíčke Lujza Mackyova za krásne hodnotenie Soffinky 😊
V1/2, CAC, BOS, Klubový víťaz

V nedeľu sme sa rozhodli so Soffinkou vymeniť pracovné tréningy na poli a v lese za tréning vo výstavnom kruhu . Soffinka si vyberala prvé miesto V1, CAC,CACIB,BOB.
Bol to ďalší príjemný víkend medzi nadhernými psíkmi v krásnom prostredí Lučeneckého parku .

Po troch týždňoch od nášho prvého tohtoročného loveckého výcviku sme sa 22.4-23.4. 2023 zúčastnili ďalšieho tréningu prvý krát na Slovensku. Pracovali sme v krásne zazvernenom revíre. Výcviku sa zúčastnili priatelia psíčkari z Poľska a aj z Čiech.

Náš prvý tohtoročný lovecký výcvik so Soffinkou sa uskutočnil od 31.3.-2.4. 2023 v Čechách pod vedením nášho výcvikára pána Zdenka Velebu. Trénovali sme spoločnú poľovačku, dohľadávky, vlečky zajaca, bažanta, kačky a líšky, pokoj po výstrele, vodenie na remeni a pofarbenú stopu. Soffinka krásne pracovala. Domov sme sa vracali plní dojmov a ďalších...

Spoločne so Soffinkou a Franíkom sme sa vybrali na krásny víkendový pobyt do Nitry, aby sa Soffinka trochu prebehla po výstavnom móle. Obidva dna dni sa jej veľmi dobre darilo. V sobotu dostala krásne hodnotenie V1,CAC, res. CACIB a v nedeľu V2, res. CAC. Bol to ďalší príjemný víkend, za ktorý ďakujeme našim úžasným psíkom.

So Soffinkou sme si po pol ročnej výstavnej pauze urobili výlet do Bratislavy, kde sme sa zúčastnili MV. Soffinka si vybehala v sobotu aj v nedeľu hodnotenie výborný 3. Táto výstava bola pre mňa veľmi výnimočná, pretože sme sa na nej stretli s Francovým potomkom, fenkou Aichou, ktorá je nádherná a ako 4 mesačná sa stala Slovenským šampiónom...

V tejto jesennej sezóne sme sa zúčastnili našej tretej poľovačky na bažanty v Nitrianskom kraji. Franík si to ako vždy užíval s plným nasadením. Vypustených bolo 330 bažantov, vyrad 230 bažantov.

V piatok 4.novembra 2022 sme boli s Franíkom pozvaní na našu druhú tohtoročnú jesennú poľovačku. Počasie nám moc neprialo, fúkal silný vietor a mrholilo, ale aj napriek tomu si to Franco ako vždy veľmi užíval a krásne pracoval. Poľovačky sa zúčastnilo 15 strelcov a 10 psovodov. Vypustených bolo 400 bažantov, výrad 317 bažantov.

V sobotu 22.10. 2022 sme boli pozvaní na prvú jesennú poľovačku. Poľovačky sa zúčastnilo 14 strelcov a 12 psovodov. Vypustených bolo 426 bažantov, výrad bol 320. Franík si celú poľovačku veľmi užíval a nádherne v plnom nasadení pracoval. Soffinka bola na svojej prvej poľovačke zatiaľ iba ako divák. Bol to veľmi príjemne strávený deň.

Október bol pre Soffinku veľmi úspešný. Po necelom 2,5 mesačnom tréningu sme sa zúčastnili JSS pri OPK Trebišov. Skúšok sa zúčastnilo 14 psov, 4 psíky skúšky nedokončili, 8 psov skončilo v III. cene, 1 pes v II. cene. Soffinka 15 mesačná ako jediná skúšky ukončila v I. cene a stala sa víťaz skúšok.