AKTUALITY

V piatok 4.novembra 2022 sme boli s Franíkom pozvaní na našu druhú tohtoročnú jesennú poľovačku. Počasie nám moc neprialo, fúkal silný vietor a mrholilo, ale aj napriek tomu si to Franco ako vždy veľmi užíval a krásne pracoval. Poľovačky sa zúčastnilo 15 strelcov a 10 psovodov. Vypustených bolo 400 bažantov, výrad 317 bažantov.

V sobotu 22.10. 2022 sme boli pozvaní na prvú jesennú poľovačku. Poľovačky sa zúčastnilo 14 strelcov a 12 psovodov. Vypustených bolo 426 bažantov, výrad bol 320. Franík si celú poľovačku veľmi užíval a nádherne v plnom nasadení pracoval. Soffinka bola na svojej prvej poľovačke zatiaľ iba ako divák. Bol to veľmi príjemne strávený deň.

Október bol pre Soffinku veľmi úspešný. Po necelom 2,5 mesačnom tréningu sme sa zúčastnili JSS pri OPK Trebišov. Skúšok sa zúčastnilo 14 psov, 4 psíky skúšky nedokončili, 8 psov skončilo v III. cene, 1 pes v II. cene. Soffinka 15 mesačná ako jediná skúšky ukončila v I. cene a stala sa víťaz skúšok.

S našou krásnou Soffinkou 14 mesiacov sme sa prvý krát zúčastnili loveckého výcviku v výcvikovom stredisku Lukov v Čechách. Začali sme trénovať už doma na Liptove, ale práca pod vedením skúseného vycvikára a práca v skupine je neoceniteľná. Soffinka sa počas dvoch týždňoch naučila aportovať obľúbila si vodu našla veľa kamarátov.

Počas víkendu v nedeľu sme sa po dlhšej odmlke zúčastnili s Franíkom klubovej výstavy stavačov v Radošinej, okres Topolčany. Francovi sa ako vždy darilo, dostal hodnotenie V1/CAC a domov sme si priniesli aj veľmi krásne hodnotenie od pani rozhodčíčky. Bol to veľmi príjemný deň v peknom prostredí prírody.

Druhý májový víkend sme sa so Soffinkou zúčastnili MV v Nitre. Výstava sa konala v krásnom prostredí v Agrokmplexe vo vonkajších priestoroch. Počasie nám prialo. Soffinka počas obidvoch dní získala hodnotenie V1, CAJC, JBOB - BEST JUNIOR OF BRED najkrajší mladý pes. Počas tohto víkendu dokončila SLOVENSKÉHO ŠAMPIÓNA KRÁSY MLADÝCH vo svojich 12...

Počas víkendu 1,2 a 3. 4. 2022 som sa tento raz s našou Soffinkou vybrala na jej úplne prvú výstavu. Viac menej som výstavu zamerala na socializáciu, prostredie a kontakty so psíkmi. V piatok bola Soffinka trochu bojazlivá, ale aj napriek tomu sa jej darilo výborne. Získala nádherné hodnotenie V1, CAJC, BOB, BIG, Víťaz FCI 7 . V...

V sobotu 8.1.2022 sme boli s Franíkom pozvaní na našu tohtoročnú prvú poľovačku . Počasie nám prialo, bolo príjemne mrazivo a na naše Liptácke pomery nie zima . Poľovačky sa zúčastnilo 12 psov, vypustených bolo 250 bažantov, výrad 214. Bol to veľmi krásny deň v spoločnosti príjemných ľudí a šikovných psov.

Dňa 20.11.2021 v sobotu sme sa zúčastnili poľovačky na drobnú zver neďaleko Nitry. Vypustených bolo 400 bažantov, výrad 317. Franco nádherne pracoval s obrovskou chuťou a nasadením. Počasie nám prialo a tak sme strávili veľmi príjemný deň v spoločnosti psíkov a veľmi príjemných ľudí poľovníkov.

Dňa 10.a 11.7. 2021 sme sa po dlhšej odmlke kvôli "plandémii COVID 19" po roku a pol zúčastnili medzinárodnej výstavy v Nitre, kde Franco obidva dni získal titul V, CAC, CACIB, BOS. Bol to veľmi príjemne strávený víkend v spoločnosti krásnych psov a psíčkarov.

Na Svätého Mikuláša 6. 12. 2020 sme boli s Francom pozvaní na poľovačku na východné Slovensko. Počasie nám prialo a bola to krásna nedeľa v spoločnosti príjemných ľudí. Franco si to užíval a pracoval v plnom nasadení za čo si vyslúžil aj pochvalu od skúsených poľovníkov. Už teraz sa tešíme na ďalšiu poľovačku lebo to je to čo Franca skutočne baví. ...