AKTUALITY

Počas štyroch dní sme za zúčastnili loveckého výcviku - príprava na lesné skúšky pod vedením vynikajúceho výcvikára Zdenka Velebu v Českej republike. Bol to krásny týždeň s veľmi príjemnými ľuďmi.

Sobota 11. 7. 2020 PODZIMNÉ SKÚŠKY STAVAČOV 1.cena 283 bodov /300, nos 4 . Nedeľa 12. 7. 2020 SKÚŠKY Z VODNEJ PRÁCE 1. cena 85 bodov /100. Franík tak somnou ako vodičom na skúškach obhájil svoje výborne výsledky z minulého roka. Bol to nádherný víkend v spoločnosti veľmi príjemných ľudí.

V polovičke januára 2019 sme sa zúčastnili s Francom našej prvej poľovačky. Aj napriek tomu, že sme z Liptova a cesta bola dlhá 240 kilometrov, veľmi som sa potešila, že sme boli pozvaní. Poľovačky sa zúčastnilo 42 strelcov zo Slovenska. Vypustených bolo z bažantnice 526, výrad 362. Franík neuveriteľne krásne pracoval s plným nasadením.

V sobotu sa náš Franco zúčastnil skúšok z vodnej práce, ktoré absolvoval v I. cene s počtom bodov 96. Skúšky sa konali v Českej republike - Tavíkovice.

V sobotu sme sa zúčastnili farbiarskych skúšok. Franco si pripísal ďalšie krásne hodnotenie v I. cene s počtom bodov 107. Bol to veľmi príjemne strávený deň.

Vo svojom dva a pol roku Franco absolvoval jesenné skúšky stavačov, ktoré poriadal Slovenský klub weimarských stavačov. Prihlásených bolo 21 psov z toho 4 nedokončili a 1 nenastúpil. Franco skúšky ukončil v I. cene s počtom bodov 224.

Ďalšie úspešne zvládnuté skúšky stavačov Franco absolvoval v Čechách - OMS Břeclav, Bulhary. Franca viedol pán Zdenek Veleba, ktorý nám pomáhal s loveckým výcvikom. Franco skončil v I. cene s počtom bodov 287/300 celkovo na štvrtom mieste. Skúšok sa zúčastnilo 18 psov.

Počas víkendu sme sa zúčastnili loveckého výcviku stavačov v Škrdloviciach v Čechách pod vedením Dagmar Veličkovej a Arnošta Řehořa. Bol to ďalší veľmi príjemný víkend.

Počas vianočných sviatkov sme mali vzácnu návštevu. Prišla nás pozrieť "mamina" nášho Franca, chovateľka Iveta Nováková. Bolo to veľmi príjemné stretnutie.

Počas výcvikového víkendu v Týnci nad Labem nás prišli navštíviť naši priatelia z Čiech. Samozrejme prišli aj s Francovou rodinou, sestrami Borkou, Kájou a sesternicou Rossie. Bolo to veľmi príjemné stretnutie.

Bol krásny jesenný víkend a my sme sa zúčastnili s Francom nášho prvého loveckého výcviku v Čechách v Týnci nad Labem pod vedením výcvikára pána Petra Flachbarta. Aj napriek tomu, že to bolo od nás veľmi ďaleko, cesta nám trvala vyše päť hodín, bol to nádherný víkend kde sme sa dozvedeli a naučili veľa ďalších nových vecí.