AKTUALITY

Počas víkendového pobytu a loveckého výcviku v Čechách sme sa v nedeľu presunuli k vode, kde sme spoločne trénovali aporty kačky z hlbokej vody. Po tréningu nás čakala ešte dlhá cesta domov na Slovensko. Boli sme síce unavení ale plný dojmov a nových skúseností a zážitkov.

Počas výcvikového víkendu v Týnci nad Labem nás prišli navštíviť naši priatelia z Čiech. Samozrejme prišli aj s Francovou rodinou, sestrami Borkou, Kájou a sesternicou Rossie. Bolo to veľmi príjemné stretnutie.

Bol krásny jesenný víkend a my sme sa zúčastnili s Francom nášho prvého loveckého výcviku v Čechách v Týnci nad Labem pod vedením výcvikára pána Petra Flachbarta. Aj napriek tomu, že to bolo od nás veľmi ďaleko, cesta nám trvala vyše päť hodín, bol to nádherný víkend kde sme sa dozvedeli a naučili veľa ďalších nových vecí.

Náš prvý tréning aportu srstnatej so streľbou. Franco hneď od začiatku nemal žiadny problém so streľbou, práve naopak. Streľba ho dokáže ešte viac vyburcovať k práci.

Dnes sme sa s Francom vybrali trénovať dohľadávky. Počasie nám prialo až až...bolo príjemne teplo, takže sa nám veľmi dobre cvičilo. Franco krásne pracoval.

Krásne slnečnú nedeľu sme strávili na Východnom Slovensku - PZ Jarabica Šamudovce, kde sme sa zúčastnili skúšok vlôh stavačov. Franco krásne pracoval a domov sme si doniesli I. cenu s počtom bodov 168.