AKTUALITY

Dnes bol krásny slnečný deň. Keď nám praje počasie už pár dní pred tým si začnem pripravovať zver na výcvik. Dnešný trénig - aport líšky, 8 kíl . Počas dňa sme v rámci tréningu trénovali aj aport bažanta, zajaca, stopy a dohľadávky drobnej zveri.

V polovičke januára 2019 sme sa zúčastnili s Francom našej prvej poľovačky. Aj napriek tomu, že sme z Liptova a cesta bola dlhá 240 kilometrov, veľmi som sa potešila, že sme boli pozvaní. Poľovačky sa zúčastnilo 42 strelcov zo Slovenska. Vypustených bolo z bažantnice 526, výrad 362. Franík neuveriteľne krásne pracoval s plným nasadením.

Pomaly sa snažíme pripravovať na všestranné skúšky. Dnes sme sa zamerali na tréning aportu líšky. Išlo nám to výborne.

V sobotu sa náš Franco zúčastnil skúšok z vodnej práce, ktoré absolvoval v I. cene s počtom bodov 96. Skúšky sa konali v Českej republike - Tavíkovice.

V sobotu sme sa zúčastnili farbiarskych skúšok. Franco si pripísal ďalšie krásne hodnotenie v I. cene s počtom bodov 107. Bol to veľmi príjemne strávený deň.

Vo svojom dva a pol roku Franco absolvoval jesenné skúšky stavačov, ktoré poriadal Slovenský klub weimarských stavačov. Prihlásených bolo 21 psov z toho 4 nedokončili a 1 nenastúpil. Franco skúšky ukončil v I. cene s počtom bodov 224.

Ďalšie úspešne zvládnuté skúšky stavačov Franco absolvoval v Čechách - OMS Břeclav, Bulhary. Franca viedol pán Zdenek Veleba, ktorý nám pomáhal s loveckým výcvikom. Franco skončil v I. cene s počtom bodov 287/300 celkovo na štvrtom mieste. Skúšok sa zúčastnilo 18 psov.

Dnes sme sa vybrali trénovať stopu vo vysokej tráve, vo väčšej vzdialenosti a blízko lesa. Franco nádherne pracoval na stope a do necelej dve a pol minúty zajaca našiel v lese a krásne s odovzdaním priniesol.

Počas víkendu sme sa zúčastnili loveckého výcviku stavačov v Škrdloviciach v Čechách pod vedením Dagmar Veličkovej a Arnošta Řehořa. Bol to ďalší veľmi príjemný víkend.